Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z pekla do ráje

Byla jsem maličký trpasličí jezevčík Betynka. Moji páníčkové na mě příliš hodní nebyli, z každého jen mávnutí rukou jsem byla úplně vystrašená,stále jsem slyšela jen křik a vlídné slovo žádné.

Nevím ani proč mě vyhodili ven a uvázali u boudy, do které pršelo a byla v ní strašná zima. Byla jsem sama uprostřed veliké zahrady a paníčkové za mnou přestali chodit,strašně jsem zhubnula a byla moc smutná, nevěděla jsem,co jsem jim tak hrozného udělala.

 

Byli mi 3 roky. Před vánocemi se najednou objevil u sousedů malý bílý chlupatý pejsek. Byl tak malinký,že se protáhl pod plotem a já byla šťastná,že si mě někdo všiml. Pejsek u mě byl tak dlouho,až ho jeho panička začala hledat a tak objevila mě. Začala si se mnou povídat a domluvila,že si mě může půjčit domů, na chalupu,kterou vedle mojích páníčků koupila. Dostala jsem teplé jídlo, vodu a dobré pamlsky. Také mě ta paní vykoupala, byla jsem titiž samá blecha. A pak jsem si mohla s bílým kamarádem Endym hrát. Jenže přišel konec víkendu a já musela zpět do svého nevlídného domova. A čekala jsem netrpělivě na další víkend, zda moji nový kamarádi přijedou. Přijeli a já jsem se zas celý víkend měla královsky a pak přes týden jsem opět trpěla.

 

S Endym jsme se velice spřátelili a tajně jsme se na Endyho paničku domluvili. Další víkend když jsme viděli,že se chystá odjezd z chalupy do města,Endy mě zavedl k autu,oba jsme naskočili dovnitř a čekali. Za žádný úplatek jsme z auta nevylezli,jen se k sobě tulili a dělali psí oči na Endyho paničku,aby nás vzala oba k sobě domů. Psí oči pomohly!! Endyho panička vyřídila u původních páníčků,že si mě veznou,těm se ulevilo,že se mě zbavili a mě se ulevilo také. V bytě u Endyho bylo teploučko, jídla stále dost a všichni na mě byli moc hodní. No a já jsem se snažila být hodná také. Tak se můj doslova psí zlý život změnil na takový o kterém se mi ani nesnilo.

 

Naše nová panička se pak s námi přestěhovala na trvalo na chalupu a já tam i s Endym byla přešťastná. Dožila jsem se 16 let a do nebíčka jsem odešla tak,že jsem usnula a odletěla na obláček, ze kterého vám jsem svůj příběh se šťastným koncem napsala. Betynka

 endy-bety-certik12.jpg

 
 

 

Kontakt

Ronny + Nikita

Kunčice pod Ondřejníkem


Statistiky

Online: 1
Celkem: 111805
Měsíc: 413
Den: 9