Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Ronníkovi a Nikitce -březen 2013

brezen273.jpg

Napadlo mě napsat o Ronníkovi a Nikitce něco málo. Je březen 2013 .

Není to o tom, co všechno umí a co dělají, ale jací jsou. Každý úplně jiný.  

 

Náš Ronník

Ronníkovi jsou 3 roky a 4 měsíce , jaký je ? Jeho vlastnosti :

Ronník byl jako psí miminko hyperaktivní, rozkousal a zdemoloval naprosto vše co bylo v jeho dosahu. Asi i naše vina, než jsme pochopili potřeby všeobecně aktivních border kolií. Také dlouho neposlouchal, při přivolání většinou ohluchl i oslepl... Vášeň pást auta ho držela hodně dlouho a celkově jsme z něho byli do jeho 7 měsíců nešťastní a s výchovou si nevěděli rady.

Pak jak když kouzelným proutkem mávne se z něho stal poslušný ,hodný nic neničící krásný pes.

A závislák, závislák hlavně na svém páníčkovi.

Miluje míčky a vše na házení, nesnáší vodu a namočit si i bříško je pro něho trest a do vody jde snad jen pro radost páníčkům. Má rád svůj klid a v tu dobu dokáže i výhružně „zabrumlat“ a ukázat zoubky. Nemá rád pejsky,fenky se mu líbí jen některé.Vlastně se spíše vyhýbá nemá rád když mu jiní chtějí očichat kožich , je samotář, který má rád lidskou společnost a nekonečné hlazení. Ale pozor- ne na bříšku! Je vytrvalec v běhu bez kterého by asi umřel. A rovněž skoky všeho druhu dokáže až neskutečné!

Největší plus při procházkách je, že Ronník slyší auto na kilometr daleko, když ještě není vidět, okažitě přiběhne a zalehne. To samé dělá při setkání s cyklisty, turisty ,psy.. Zato jízdu v autě asi nesnáší, nebo se bojí. Do auta se těší, ale asi jen proto abychom mu neujeli, je hodný dokud se auto nepohne z místa. Další minuty i hodiny v autě jsou pro ostatní spolucestující stresující a pro Ronníka asi také. Vydává zvuky podobné zoufalému pláči. Nic nepomáhá .

Až na tuhle neřest je to nejlepší pes jakého bychom si mohli přát!


 


 

Naše Nikitka

Nikitce,Chloe Alkyra, je 1 rok a 4 měsíce, jaká je ona ?

Úplný opak Ronníka. Je hodná od malička, trochu jako štěndo byla lenoch a vůbec nic nezničila, tedy až na pár plyšáků. Jinak nic. Měla super socializaci a proto se dovede s každým pejskem pozdravit a i na dálku pozná ke komu může jít a komu se vyhnout. Chodíme většinou bez vodítka a při setkání s pejsky musím hlídat jen Ronníka, Niki si poradí sama .

Od Ronníka odkoukává co se dá a hlavně na něho spoléhá a bez něho neudělá ani krok. Hodně řešení různých situací nechává na Ronníkovi. Třeba hledání míčku- proč ho bude hledat, když ho najde on!

Z lenocha se vyklubala sportovní rychlá holka, která miluje běhání po loukách v obrovských kruhách jen tak. Ladnost jejího běhu připomíná lišku a srnku v jednom.

Dokonale ovládá gesto podřízenosti , má ráda velké psy i fenky, nesnáší malé rasy. A to jedině ukáže zoubky nebo je úplně ignoruje.

V autě je zlatá,až na první jízdu se zvracením dnes jen lehne a usne. Jo,tak kdyby cestovali oba dva...

Niki je trpělivá , hodná, není mazlivá jako Ronník. Asi proto, že jemu dává ve všem přednost .Doma si zalézá do svéhou kouta s užnoulaným polštářkem.

Ovšem pokud ovšem nejsme doma veškerou iniciativu co se týká řádění se sousedovic vlčákem přebírá na sebe. Dokáže přelézt všechny překážky a neohroženě vlčáka provokuje.

Po mém příjezdu ovšem chytře dělá, že ona je svatá :-) Takže závěrem : Niki je liška podšitá !

 
 

 

Kontakt

Ronny + Nikita

Kunčice pod Ondřejníkem


Statistiky

Online: 1
Celkem: 111805
Měsíc: 413
Den: 9