Jdi na obsah Jdi na menu
 


Člověčí krutost

Někdy se ani nechce věřit, jak krutý osud malého nebo velkého bezbraného tvorečka může potkat.Tento je naštěstí se šťastným koncem.

Mám štěně border kolie Ronnyho,chodíme na procházky kažký den a bydlíme na malé vesnici. V červnu počasí nylo nevlídné a i přesto jsme se na procházku vypravili, déšť a chladno nám nevadí. Ronny odběhl do louky a dlouho se nevracel na přivolání. V hluboké trávě něco našel. Sedělo tam černé koťátko,začalo mňoukat,promoklé, hladové a bojácné. Ronny ho olizoval, já ho vzala do rukou a hladila. Tulilo se jak cítilo mé teplo. Jen se mi na něm něco nezdálo, byl lehounký,ale přitom takový baculatý. Vzali jsme ho domů. Na chalupě dostal najíst,napít,jídlo neodmítal a slastně si vrněl. Po chvilce pozorování jsem zjistila, že koťátko není baculaté z jídla, ale je podivně nafouklé,jak balónek. Asi má něco s trávením. Jenže ta oteklost byla i na hlavičce, všude...

 

Sedli jsme do auta a jeli k veterináři.Kotě bylo klidné,v přepravce ani nezavrnělo, neprskalo a a ni drápky nevytahovalo. Tam doktor zjistil strašnou věc. Nafouknutí nebylo z jídla ani z jiné zdravotní příčiny. To bezbrané kotě (kocourka)někdo úmyslně nafoukl. Strašné,sám doktor nevěřícně kroutil hlavou.  Kocourka přes injekční jehlu vyfoukl jako balónek a dostali jsme anitibiotika neboť měl i vysokou teplotu. Doma v teple usnul a Ronny vedle něho. Při další kontrole druhý den veterinář kocourka opět "vyfoukl" a jeho stav se podstatně zlepšil, teplota ustoupila.

 

Jméno mu dal vlastně veterinář - Bubla-Bublina. Problém nastal v tom ,že druhý den jsme odjížděli na dovolenou. Nezbylo než kotě vzít s sebou. Cestu 500 km absolvoval bez problémů a na chatě kde jsme byli se mu velice líbilo a s Ronnym se stali velkými kamarády.Ale ještě celý týden v něm bylo slyčet a cítit praskání vzduchu.

 

A to je vlastně šťastný konec smutného začátku. Dnes bydlí s námi, s Ronnym, maltézáčkem Endym a kočkou Čertíkem. Je mílý, hodný a až moc přítulný.
Dodnes nedovedu pochopit, jak člověk dokáže tak ubližovat: z legrace, ze zábavy,dokazovat si statečnost na bezbraném,.???
PROČ????

Bublinkaronny-003.jpg

 
 

 

Kontakt

Ronny + Nikita

Kunčice pod Ondřejníkem


Statistiky

Online: 1
Celkem: 111805
Měsíc: 413
Den: 9